Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Andrzejki i wróżby

 

W dniu 25.11.2021r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Andrzejki. Dla wszystkich uczestników były wróżby andrzejkowe, karaoke i wspólny taniec.

Piątek 26 listopada 2021
 

Światowy Dzień Terapii Zajęciowej 2021

 

 

W dniu 27.10.2021r. po raz pierwszy Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej Caritas z Ropczyc obchodzili Światowy Dzień Terapii Zajęciowej. W tym dniu Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak i Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar złożyli podziękowania Kierownikowi Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego Pani Barbarze Święch-Bober i Kierownikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Ropczyc Pani Urszuli Rymut za zaangażowanie w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością. Również pracownikom WTZ zostały wręczone podziękowania za rozwijanie metod terapeutycznych w codziennej pracy z osobami z niepełnosprawnością.

 

 

 

 

Czwartek 28 października 2021
 

Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej w Krośnie

 

W dniu 14.10.2021r. Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie. WTZ Wielopole Skrzyńskie rozegrało mecze z Krosnem, Starą Wsią, Stalową Wolą, Rymanowem i Leżajskiem. W turnieju zajęliśmy IV miejsce. Jeden z naszych uczestników został wyróżniony zdobywając tytuł "Najlepszego Zawodnika" .

Piątek 15 października 2021
 

Dzień Chłopaka 2021

 

W dniu 30 września 2021roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbył się Dzień Chłopaka. W tym dniu wszyscy chłopcy mogli uczestniczyć w Familiadzie przygotowanej przez terapeutów i uczestniczki WTZ. Chłopcy podzieleni na dwie grupy wzięli udział w różnych konkurencjach tj. sportowej fryzjerskiej, kulinarnej, kosmetycznej itp.

Poniedziałek 4 października 2021
 

Wycieczka 14.09.2021r.

 

W dniu 14.09.2021r. Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego odwiedził Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny w Kotani, gdzie mogliśmy skorzystać z boisk tam znajdujących się, pospacerować po okolicy, wspólnie pośpiewaliśmy przy ognisku oraz kto był chętny mógł skorzystać z hipoterapii.

Następnie pojechaliśmy do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Uczestnicy mogli tam obejrzeć krajobrazy, rośliny, zwierzęta Magurskiego Parku Narodowego w różnych porach roku. Na koniec wycieczki oglądnęliśmy zaporę wodną w Krempnej.

Środa 15 września 2021
 

Wizyta Radia Rzeszów

 

W dniu 9.09.2021r. naszą placówkę odwiedziło Radio Rzeszów.

Kilkoro uczestników udzieliło wywiadów.

 

Poniedziałek 13 września 2021
 

Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora

 

W dniu 3.09.2021r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej odwiedzili Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora. Uczestnicy obejrzeli wystawę Jednego obrazu Powrót Stefanii Ordyńskiej do Wielopola Skrzyńskiego. W Muzeum można było skorzystać z interaktywnego stołu edukacyjnego, a także obejrzeć w sali projekcyjnej reportaż dotyczący Tadeusza Kantora.

Poniedziałek 6 września 2021
 

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Lachman w Brzezinach-Berdechowie

 

W dniu 12 sierpnia Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego uczestniczył w warsztatach na temat „Osobliwości świata roślin i możliwość ich rozmnażania” zorganizowanym w Ogrodzie Dydaktycznym „Pod chmurką”. Warsztaty zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Lachman w Brzezinach-Berdechowie.

Piątek 13 sierpnia 2021
 

Wycieczka do Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka"

 

 

W dniu 15.07.2021r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego udali się na wycieczkę do Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Uczestnicy zobaczyli jak wygląda odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa. Mogliśmy też obserwować z Tarasu Widokowego startowanie lub lądowanie samolotu. Na zakończenie wycieczki uczestnicy przeszli na teren Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Tam odbyła się prezentacja sprzętu i pojazdów gaśniczych.

Piątek 16 lipca 2021
 

Udział w grze terenowej - Cierpisz 2021

 

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosił Warsztat Terapii Zajęciowej do wzięcia udziału w XX Powiatowej Imprezie sportowo-integracyjnej "Jesteśmy Razem". Gra terenowa odbyła się w dniu 17.06.2021r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w grze terenowej, która odbyła się na terenie zalewu w Cierpiszu.

Poniedziałek 21 czerwca 2021
 

Dzień Sportu

 

W dniu 1.06.2021r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Dzień Sportu. Uczestnicy w tym dniu wzięli udział w konkurencjach sportowych. Głównym celem zorganizowania Dnia Sportu było zachęcenie uczestników do aktywności ruchowej oraz integracja uczestników między pracowniami.

 

Środa 2 czerwca 2021
 

Udział w #challangedzieńgodności

 

Udział w #challangedzieńgodności

Celem akcji było:

-zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego

-propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Poniedziałek 17 maja 2021
 

Jesteśmy różni, jesteśmy równi. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2021

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach zaprasza do obejrzenia wystawy. Wystawa powstała z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego także wziął udział w tej wystawie.

Poniedziałek 17 maja 2021
 

Życzenia Wielkanocne

 

Życzenia

Życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Czwartek 1 kwietnia 2021
 

Dzień Kobiet 2021

 

W dniu 8-9.03.2021 w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim został zorganizowany Dzień Kobiet. Terapeuci wraz z uczestnikami przygotowali krótki program artstyczny dla wszystkich kobiet. Pracownia ogrodniczo-techniczna przygotowała także drobny upominek z tej okazji. 

Środa 10 marca 2021
 

Walentynki

 

W dniach 15.02 i 16.02.2021r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyły się Walentynki. Uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach integracyjnych wspólnie z terapeutami. Każdy kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie z fotogadżetem.

Środa 17 lutego 2021
 

Zapraszamy!

 
Piątek 12 lutego 2021
 

Wizyta Św. Mikołaja

 

W dniu 7-8.12.2020 roku w Warsztatch Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyło sie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy z uczestników został obdarowany prezentem z tejże okazji. 

Sobota 12 grudnia 2020
 

Zabawa Andrzejkowa i wróżby

 

W dniach 26-27.11.2020 roku w naszej placówce została zorganizowana zabawa Andrzejkowa i przeprowadzone wróżby dla wszystkich chętnych uczestników. Imprezę przygotowali terapeuci WTZ. 

Poniedziałek 30 listopada 2020
 

Dzień Chłopaka

 

W dniach 30.09. oraz 1.10.2020roku odbył sie Dzień Chłopaka przygotowany przez terapeutki i uczestniczki WTZ. Mężczyźni w tych dniach zostali obdarowani drobnym upominkiem w formie magnesu ze swym imieniem i cechami charakteru. 

Piątek 2 października 2020
 

Wykopki i ognisko

 

W dniach 23.09. i 24.09.2020 roku  w ogrodzie Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyły się wykopki ziemniaków i zbiór innych roślin z pola uprawianego przez WTZ. W dniu następnym odbyło się porządkowanie pola po wykopkach. Na koniec pracy odbyło się wspólne ognisko i śpiew. 

Piątek 25 września 2020
 

Wyjazd do lasu

 

W dniu 12.08.2020roku uczestnicy jednej z grup udali się do lasu na zbieranie szyszek oraz ziół i ozdób potrzebnych dla poszczególnych pracowni. 

Czwartek 13 sierpnia 2020
 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim WZNAWIAJĄ DZIAŁALNOŚĆ

 

W dniu 1.06.2020r.  Warsztaty Terapii Zajęciowej wznawiają swoją działalność dla uczestników. 

Zarządzenie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrzyńskim w sprawie wprowadzenia Procedury bezpieczeństwa BHP w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim
w okresie pandemii COVID-19  http://cdn.wtz.wielopole-skrz.pl/media/uploads/artykuly/dokumenty/zarzadzenie_nr_2.2020_oraz_procedyra_bezpieczenstwa_bhp.pdf

Piątek 29 maja 2020
 

Uroczyste poświęcenie busa

 

 

W dniu 29 stycznia 2020r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim nastąpiło uroczyste poświęcenie busa. Został on zakupiony przez Gminę Wielopole Skrzyńskie do przewozu osób niepełnosprawnych, przy dofinansowaniu PFRON.

 

Uroczystość rozpoczęła się występem przygotowanym przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po przywitaniu zaproszonych gości została wyświetlona prezentacja multimedialna, która przedstawiała działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Następnie odbyło się poświęcenie busa przez ks. Józefa Kłosowskiego Dziekana Dekanatu wielopolskiego, ks. dr Piotra Potyrałę Wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz ks. Mariusza Siniaka Proboszcza Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Dziennego Domu Pobytu Emerytów i Rencistów oraz Domu Pomocy Społecznej. Przedstawiciele Urzędu Gminy w Wielopolu Skrzyńskim oraz jednostek im podległych. Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach.Nie zabrakło rodziców i opiekunów uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego.

 

Głos zabrali Pan Fryderyk Kapinos – poseł na Sejm RP, Pan Jerzy Jęczmienionka – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Pan Maciej Szymański – Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
w Rzeszowie, Ks. dr Piotr Potyrała-wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Pan Łukasz Dziok-zastępca wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie.

 

Pan wójt Marek Tęczar serdecznie podziękował wszystkim za przybycie.

 

 

 

Czwartek 30 stycznia 2020
 

Zawody sportowe w darta i piłkarzyki

 

W dniu 15 stycznia 2020r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się zawody w darta i piłkarzyki. W zawodach wzięli udział uczestnicy i terapeuci. 

Czwartek 16 stycznia 2020
 

Jasełka w WTZ

 

W dniu 13 stycznia 2020r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Jaszczurowej z Jasełkami. Uczestnicy i dzieci wspólnie pośpiewali kolędy. Dzieci również zwiedziły naszą placówkę. 

Wtorek 14 stycznia 2020
 

Ozdabianie choinki w Kościele w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 20 grudnia 2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim wykonały ozdoby świąteczne i przyozdobiły choinkę w Kościele pw. Najświętszej Maryi Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim.

Poniedziałek 23 grudnia 2019
 

Boże Narodzenie

 
Poniedziałek 23 grudnia 2019
 

"Przygotowania do Świąt"

 

W dniu 15 grudnia 2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej jako współorganizator uczestniczyliśmy w imprezie "Przygotowania do Świąt". Podczas tego spotkania każde dziecko mogło sobie wykonać własnoręcznie kartkę świąteczną. Można było także wziąć udział w mini studio fotograficznym i zrobić zdjęcie ze św. Mikołajem. Był także konkurs wiedzy o Brzezinach, malowanie twarzy dla dzieci itp.

Poniedziałek 16 grudnia 2019
 

Wizyta przedszkolaków z Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 13 grudnia 2019r. naszą placówkę odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego. Każde dziecko mogło wykonać kartkę świąteczną. Dzieci również zwiedziły budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

Poniedziałek 16 grudnia 2019
 

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej z Brzezin

 

W dniu 10 grudnia 2019r. przybyły do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej z Brzezin. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w jaki sposób wykonać stroik bożonarodzeniowy oraz w jaki sposób przyozdobić choinki.

Środa 11 grudnia 2019
 

Wizyta św. Mikołaja w naszej placówce

 

W dniu 6 grudnia 2019r. do naszej placówki przybył św. Mikołaj. Każdy uczestnik dostał prezent od św. Mikołaja oraz mógł sobie zrobić zdjęcie ze św. Mikołajem.

Poniedziałek 9 grudnia 2019
 

Spotkanie ze św. Mikołajem w Rzeszowie

 

W dniu 3 grudnia 2019r. Warsztaty Terapiii Zajęciowej uczestniczyły w spotkaniu ze św. Mikołajem. Impreza zorganizowana przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Uczestnicy obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów Liceum, którego przesłaniem było "Dawać innym i dzielić się z innymi-to prawdziwa sztuka".

Środa 4 grudnia 2019
 

Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej z Berdechowa

 

W dniu 29 listopada 2019r. naszą placówkę odwiedzili uczniowe ze Szkoły Podstawowej z Berdechowa. Terapeuci Warsztatów Terapiii Zajęciowej przeprowadzili warsztaty dla uczniów, oraz w jaki sposób można wykonać ozdoby bożonarodzeniowe. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tychże zajęciach.

Poniedziałek 2 grudnia 2019
 

Ostatki w klubie Vinyl w Rzeszowie

 

W dniu 26 listopada 2019r. Warzsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego były na ostatkach już po raz drugi w klubie Vinyl w Rzeszowie. Były wspólny śpiew i tańce. 

Środa 27 listopada 2019
 

Przedstawienie z okazji 11 listopada

 

W dniu 20 listopada 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Berdechowa odwiedziły naszą placówkę, aby nam zaprezentować recytację wierszy i zaśpiewać pieśni patriotyczne. Z okacji Święta Niepodległości wspólnie wszyscy odśpiewaliśmy "Rotę".   

Czwartek 21 listopada 2019
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Berdechowa

 

W dniu 4.11.2019r. w budynku WTZ w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się warsztaty z quillingu i ozdób choinkowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Berdechowa.

Wtorek 5 listopada 2019
 

Spotkanie przy ognisku

 

W dniu 17.10.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej udali się busem do lasu, gdzie wspólnie zapaliliśmy ognisko, każdy z uczestników upiekł sobie kiełbaskę, również wspólnie żeśmy pośpiewali przy ognisku.

Piątek 18 października 2019
 

Dzień Chłopaka w WTZ w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 30.09.2019r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Dzień Chłopaka. Wszyscy mężczyźni otrzymali drobny upominek i odbyło się wspólne śpiewanie na świetlicy.

Wtorek 1 października 2019
 

Piknik "Powitanie Jesieni" w Lubzinie

 

W dniu 11 września delegacja z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięła udział w Pikniku "Powitanie Jesieni" zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Lubzinie.

Czwartek 12 września 2019
 

XXI Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 5.09.2019r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w XXI Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Św. w kościele garnizonowym w Rzeszowie, następnie wszyscy przemaszerowali na Stadion Podhalańczyka, gdzie odbyły się konkurencje sportowe.

Piątek 6 września 2019
 

Dożynki Gminne Wielopole Skrzyńskie 2019

 

W dniu 1.09.2019r. w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Dożynki Gminne. Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku w nich uczestniczyły z wieńcem dożynkowym. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. Następnie wszyscy przemaszerowali z wieńcami na Rynek Wielopolski i tam odbyła się dalsza część dożynek.

Wtorek 3 września 2019
 

Muzeum Tadeusza Kantora

 

Muzeum Tadeusza Kantora-Ośrodek Dokumentacji i Hostorii Regionu w Wielopolu Skrzyńskim

W dniu 23.08.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy po remoncie odwiedziły Muzeum Kantora w Wielopolu Skrzyńskim.

Piątek 30 sierpnia 2019
 

Robotyka w WTZ

 

Robotyka w WTZ
W dniach 21 i 22.08.2019r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się zajęcia z robotyki. Zajęcia polegały na budowaniu robota z instrukcji wyświetlonej na ekranie komputera.

Czwartek 29 sierpnia 2019
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski

 

15.08.2019r w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Tradycyjny Odpust Wielopolski. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały się z wieńcem dożynkowym przygotowanym przez uczestników i pracowników WTZ. 

Poniedziałek 19 sierpnia 2019
 

Wielopolandia 2019

 

W dniu 4.08.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w Wielopolandii.

Wielopolandia rozpoczęła się mszą św. polową o godz. 13.00. Uczestniczki Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięły czynny udział we mszy św.
Podczas Wielopolandii można było oglądnąć wystawę naszych prac. W tym roku poszczęściło się naszym uczestnikom, w losowaniu nagród wygraliśmy 2 tablety i rower.

Środa 7 sierpnia 2019
 

Dzień Otwarty Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

30 lipca w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się koncert wybitnego gitarzysty pana Jacka Albina Ostrowskiego pt. Gitara wczoraj i dziś. Pan Jacek przybliżył nam historię gry na gitarze. Muzyk podczas koncertu opowiadał o różnych postaciach, które były związane z tym instrumentem. Wśród utworów zagranych przez muzyka były aranżacje muzyki klasycznej oraz współczesne aranżacje popularnych piosenek. 
Po koncercie goście mogli obejrzeć pracownie, wystawę naszych prac, a także zapoznać się z działalnością warsztatów.

Środa 31 lipca 2019
 

Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

 

W dniu 24.07.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wybrali się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła do Krosna. Uczestnicy mogli zobaczyć proces produkcji szkła, uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle płaskim farbami akrylowymi. Uczestnicy mieli także możliwość odciskania w gorącym szkle medali. Wykonane prace każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.

Piątek 26 lipca 2019
 

Wycieczka do Pijalni Czekolady M. Pelczar w Korczynie

 

W dniu 27.06.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wybrały się do Pijalni Czekolady M. Pelczar w Korczynie. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach czekoladowych i mogli zobaczyć proces tworzenia czekolady. Obejrzeli również film "Chocolate Factory 3D". Zwiedziliśmy również Galerię Samochodów bajkowych, filmowych i wyścigowych. Na koniec odwiedziliśmy również ruiny zamku w Odrzykoniu.

Piątek 28 czerwca 2019
 

Wizyta Dziennego Domu Pobytu Emerytów, Rencistów i Osób Samotnych

 

W dniu 26.06.2019r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się  warsztaty z tworzenia kwiatów z foamiranu dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Emerytów, Rencistów i Osób Samotnych z Ropczyc. 

Czwartek 27 czerwca 2019
 

Dni Otwarte w WTZ w Tarnobrzegu

 

W dniu 14.06.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej uczestniczyły w Dniach Otwartych zorganizowanych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu. Uczestniczy mieli także możliwość zwiedzić Zamek w Baranowie Sandomierskim.

Poniedziałek 17 czerwca 2019
 

Wizyta Senior-WIGOR z Zawadki

 

W dniu 5.06.2019r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się występ dzieci ze Szkoły Podstawowej z Wielopola Skrzyńskiego. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem z okazji Dnia Matki. W tym dniu odbyły się również warsztaty z tworzenia kwiatów z foamiranu dla podopiecznych Dziennego Domu Senior-WIGOR z Zawadki.

Czwartek 6 czerwca 2019
 

XIX Powiatowa impreza sportowo-integracyjna "Jesteśmy Razem"

 

W dniu 30.05.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego, jak co roku wzięły udział w XIX Powiatowej imprezie sportowo-integracyjnej "Jesteśmy Razem" w Ropczycach. W tym roku impreza odbyła się w klimacie lat osiemdziesiątych. Jeden z naszych uczestników był przebrany w strój z tamtych lat. Jak zwykle były konkurencje sportowe, w których nasi uczestnicy wzięli udział. Można było także skorzystać z kącika plastycznego i fryzjerskiego. 

Piątek 31 maja 2019
 

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Ropczyce 2019

 

W dniu 9.05.2019r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego uczestniczyły w Przeglądzie Twórczości Artystycznej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Ropczycach. Przegląd organizował, jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.

Piątek 10 maja 2019
 

Wielkanoc

 
Wtorek 16 kwietnia 2019
 

XXVIII Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

 

13 kwietnia obradował XXVIII Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Spotkanie to odbywa się raz do roku i ma na celu zwrócić uwagę na problemy ludzi chorych i niepełnosprawnych.

W tym dniu swoje prace mogły zaprezentować placówki Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego również były ze swoimi pracami.

Poniedziałek 15 kwietnia 2019
 

Szkolenie Pierwsza Pomoc

 

W dniu 10.04.2019r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim dla uczestników i pracowników odbyło się szkolenie z Pierwszej Pomocy zorganizowanym przez Akademię Rozwoju i Bezpieczeństwa PRESTIGE.

Czwartek 11 kwietnia 2019
 

Musical Madame Butterfly

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w dniu 5.04.2019r. udały się do Sędziszowa Młp. do Kina "Jedność", aby obejrzeć musical "Madame Butterfly". Musical ten zaprezentował Licealny Teatr Muzyczny działający przy sędziszowskim Liceum Ogólnokształcącym. Uczestnicy mogli podziwiać piękne kostiumy, taniec i śpiew aktorów.

Poniedziałek 8 kwietnia 2019
 

Wizyta Radia Rzeszów

 

W dniu 19.03.2019r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odwiedziło nas Radio Rzeszów.

Środa 20 marca 2019
 

Kino "Jedność" w Sędziszowie Małopolskim

 

11 marca Warsztaty Terapii Zajęciowej udały sie do Kina "Jedność" w Sędziszowie Małopolskim na film pt. "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3".

Wtorek 12 marca 2019
 

Dzień Kobiet

 

W dniu 8.03.2019r kobiety w Warsztatch Terapii Zajęciowej zostały obdarowane drobnym upominkiem przygotowanym przez pracownię ogrodniczo-techniczną. 

Poniedziałek 11 marca 2019
 

Integracyjny Turniej Petanque La Molle-single w Dębicy

 

Na zaproszenie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Radość" w Dębicy w dniu 22.02.2019r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w X Integracyjnym Turnieju Petanque La Molle-single. Turniej odbył się w Hali Sportowej w Dębicy. Turniej był pod hasłem "Nie siedź w domu, leć w kulki".

Poniedziałek 25 lutego 2019
 

Wizyta dzieci ze świetlicy działającej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 19.02.2019r. naszą placówkę odwiedzili podopieczni świetlicy działającej w Wielopolu Skrzyńskim. Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały dla nich warsztaty z quillingu. Każdy uczestnik świetlicy wykonał kartkę okolicznościową tą metodą. 

Czwartek 21 lutego 2019
 

Walentynki

 

W dniu 14.02.2019r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyły się Walentynki. Z tej okazji odbył się występ muzyczny gry na akordeonie ucznia Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego z Rzeszowa. Uczestnicy w tym dniu również mogli potańczyć i zaśpiewać.

Poniedziałek 18 lutego 2019
 

Spotkanie Noworoczne

 

W dniu 30.01.2019r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyło się Spotkanie Noworoczne. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Rogińska-Olech, Proboszcz Parafi Wielopole Skrzyńskie ks. Mariusz Siniak oraz rodzice i opiekunowie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego. Warsztaty Terapii Zajęciowej świętowali również siódmą rocznicę działalności placówki.

Poniedziałek 4 lutego 2019
 

Jasełka w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 9.01.2019r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Jasełka przygotowane prze DSM z Wielopola Skrzyńskiego. Warsztaty Terapii Zajęciowej miały okazję obejrzeć ten występ. 

Czwartek 31 stycznia 2019
 

Życzenia świąteczne

 
Wtorek 18 grudnia 2018
 

Wizyta Centrum Integracji Społecznej ze Strzyżowa

 

W dniach 12 i 13.12.2018r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim gościły uczestników Centrum integracji Społecznej ze Strzyżowa. 

Poniedziałek 17 grudnia 2018
 

Kiermasz

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim serdecznie zapraszają na Kiermasz prac bożonarodzeniowych do budynku WTZ. Od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-16:00 przez cały grudzień.

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Spotkanie ze św. Mikołajem

 

 

W dniu 6.12.2018r. na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w spotkaniu ze św. Mikołajem. Dziękujemy za zaproszenie.

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Spektakl w sali GOKiW

 

W dniu 5.12.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały zaproszone na spektakl do sali Gminnego Ośrodka Kultury i wypoczynku w Wielopolu Skrzyński. Spektakl w wykonaniu Teatru Kantor Wymiany Myśli „Pewnego razu… czyli opowieść przy herbatce”.

 

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Zabawa andrzejkowa i wróżby

 

W dniu 29.11.2018r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się zabawa andrzejkowa oraz wróżby. W tym dniu gościliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy z Ropczyc. Odbyły się wróżby przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Ropczyc. Następnie przy muzyce wspólnie wszyscy tańczyli, a w przerwach można było zaśpiewać. Dla wszystkich był przygotowany słodki poczęstunek.

Środa 5 grudnia 2018
 

Wizyta dzieci z Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 16.11.2018r. dzieci z grupy "Słoneczka" z Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego odwiedziły naszą placówkę. Dzieci przedstawiły program z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to program pt. "Polska-Nasza Niepodległa Ojczyzna". Dzieci po występie zapoznały sie z naszą placówką, dowiedziały się czym zajmują się poszczególne pracownie i jak wyglądają.

Piątek 16 listopada 2018
 

Bezpłatne warsztaty

 

Ogłoszenie

 

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych

Program warsztatu:

  • Jak pielęgnować, aby uniknąć odleżyn

  • Jak łatwo i bezpiecznie zmieniać pieluchomajtki

  • Jak bezpiecznie przemieszczać chorego

  • Konsultacje z ekspertem

19 listopada (poniedziałek)

godz. 15.00-18.00

 

20 listopada (wtorek)

godz. 9.00-12.00 i 12.30-15.30

Miejsce spotkania: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

Zapisy
pod nr tel. (17) 22 14 143 lub 570 444 064

Liczba miejsc ograniczona

Piątek 9 listopada 2018
 

II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy

 

W dniu 25.10.2018r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięły udział w II Festiwalu im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy. Nasi uczestnicy mogli obejrzeć i posłuchać występy wokalne uczestników festiwalu.

Piątek 26 października 2018
 

Wycieczka do Rymanowa Zdroju

 

W dniu 23 października Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego odwiedziły Rymanów Zdrój. Zobaczyliśmy i skorzystaliśmy z Pijalni wód mineralnych, Bajkowego Zakątka, Tężni.

Odwiedziliśmy również Warsztat Terapii Zajęciowej w Rymanowie. Zobaczyliśmy pracownie jakie tam się znajdują i prace jakie wykonują uczestnicy w tychże pracowniach.

Środa 24 października 2018
 

Uroczystość poświęcenia nowego budynku oraz Dzień Papieski-"Niepełnosprawni Pamięci Jana Pawła II w 100-lecie odzyskania niepodległości.

 

W dniu 15 października 2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w uroczystości poświęcenia nowego budynku oraz w obchodach Dnia Papieskiego - „ Niepełnosprawni Pamięci Jana Pawła II w 100 – lecie odzyskania niepodległości” w Rzeszowie. Uroczystość rozpoczęła się Marszem Niepodległości do pomników Sybiraków, następnie była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Wątroby oraz odbyło się uroczyste poświęcenie budynku.

Wtorek 16 października 2018
 

Dzień Chłopaka i karaoke w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

2 października Warsztaty Terapii Zajęciowej obchodziły Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbyło sie karaoke, gdzie wspólnie żeśmy wszyscy świętowali ten dzień.

Wtorek 2 października 2018
 

Poświęcenie nowego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim w dniu 12.09.2018r. miały Swoje Wielkie Święto. W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie nowego budynku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby. Następnie odbyło się poświęcenie budynku WTZ i sal tam znajdujących się. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali się podczas krótkiego przedstawienia pt. "Odrodzenie" .

Piątek 14 września 2018
 

Dożynki Gminne Glinik 2018

 

W dniu 2.09.2018r. w sołectwie Glinik odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku. Po nabożeństwie wszyscy przemaszerowali na plac obok Filli Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowali się z wieńcem dożynkowym i przygotowali krótki program artystyczny.

Poniedziałek 3 września 2018
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski

 

15 sierpnia w Wielopolu Skrzyńskim odbył się odpust Wielopolski „Wielopolanie Wierni Tradycji”. O Godz. 11.00 odbyła się Msza Św. odpustowa w kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. O godz. 12.30 odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, degustacja kiszonych ogórków, swojskiego chleba ze smalcem przygotowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Broniszowianki”
z Broniszowa. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały się z wieńcem dożynkowym.

Czwartek 16 sierpnia 2018
 

Wielopolandia 2018

 

W dniu 5.08.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku wzięły udział w Wielopolandii. Impreza rozpoczęła się Mszą Św. Polowa na stadionie w Wielopolu Skrzyńskim. W oprawie liturgicznej brała udział nasza uczestniczka. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały się również z pracami uczestników.

 

Poniedziałek 6 sierpnia 2018
 

Głobikowa "Rozdzielnia Wiatrów"

 

27 czerwca Warsztaty Terapii Zajęciowej udały się do Głobikowej, gdzie znajduje się tam wieża widokowa i dinozaury. Wspólnie paliliśmy ognisko w wiacie, z której można skorzystać.

Piątek 29 czerwca 2018
 

60-lecie Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie

 

13 czerwca Dom Pomocy Społecznej w Lubzinie obchodził jubileusz 60-lecia istnienia. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w tejże uroczystej imprezie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Lubzinie pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża. Następnie już na terenie DPS-u odbyła się prezentacja multimedialna i przedstawienie przygotowane przez mieszkanki DPS.

Czwartek 14 czerwca 2018
 

XVIII Powiatowa Impreza Sportowo-Integracyjna "Jesteśmy Razem" Ropczyce 2018

 

29 maja w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyła się impreza sportowo-integracyjna „Jesteśmy Razem”. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego, jak co roku uczestniczyli w tejże imprezie. Przewodnim motywem w tym roku był film, uczestniczy poszczególnych placówek przebrani byli za znanych aktorów filmowych.
Nasi uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych. Można było także skorzystać z kącika plastycznego i kosmetyczno-fryzjerskiego. Każdy z uczestników imprezy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce.

Środa 30 maja 2018
 

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka

 

20 maja Caritas diecezji Rzeszowskiej zorganizował festyn rodzinny z okazji Dnia Matki
i Dziecka pod hasłem „Bądźmy Razem”. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły w tej imprezie udział.

Spotkanie to rozpoczęło się Mszą Św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Uroczyste świętowanie Dnia Matki i Dziecka połączone było z Papieską Kremówką. Od godz. 14.00 do 20.00 odbyły się występy zespołów muzycznych, tanecznych i sportowych.

Poniedziałek 21 maja 2018
 

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Ropczyce 2018

 

10 maja uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Ropczycach wystąpili z krótkim przedstawieniem pt. "Najpiękniejszy ze wszystkich darów". Przegląd zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.

Piątek 11 maja 2018
 

III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Sanok 2018

 

26 kwietnia 2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Sanok 2018. Olimpiada odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Arena Sanok. Nasi uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki-unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, wyścigi na balonach, przeciąganie liny. Organizatorem Olimpiady był Burmistrz Miasta Sanok oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Piątek 27 kwietnia 2018
 

życzenia świąteczne

 
Wtorek 27 marca 2018
 

Wizyta Radio Rzeszów

 

14 marca w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim gościło Radio Rzeszów. Kilku uczestników udzieliło wypowiedzi odnośnie budowy Warsztatów Terapii Zajęciowej, która przyniesie wszystkim uczestnikom wiele korzyści.

Środa 14 marca 2018
 

Ostatki w Klubie Vinyl w Rzeszowie

 

W dniu 13.02.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z innymi Warsztatami z Rymanowa, Krosna i Rzeszowa uczestniczyły w ostatkach w Rzeszowie w Klubie Vinyl.

Wtorek 13 lutego 2018
 

Orszak Trzech Króli

 

6.01.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przeszyli w marszu ulicami Wielopola Skrzyńskiego. Otrzymali bezpłatnie korony, chorągiewki oraz śpiewniki.

Sobota 6 stycznia 2018
 

Życzenia Świąteczne

 
Piątek 22 grudnia 2017
 

Wigilia i VI Rocznica działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej

 

W dniu 21.12.2017r. W budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyła się wspólna Wigilia. Wśród zaproszonych gości byli: proboszcz parafii Wielopole Skrzyńskie ks. Mariusz Siniak, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Rogińska-Olech. Razem wszyscy usiedliśmy do modlitwy, posiłku i na koniec było wspólne kolędowanie.

Czwartek 21 grudnia 2017
 

Zabawa Andrzejkowa i Wróżby

 

W dniu 23.11.2017r. w budynku WTZ odbyła się Zabawa Andrzejkowa i Wróżby. Uczestnicy wspólnie się bawili przy muzyce oraz każda z pracowni przygotowała po jednej z wróżb.

 

Czwartek 23 listopada 2017
 

V Podkarpacki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach

 

W dniu 26.10.2017r. Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w Podkarpackim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach. Organizatorem tejże imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach. Było to muzyczne spotkanie, gdzie interpretowano wiersze Adama Mickiewicza, Jonasza Kofty, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Kasprowicza, Edwarda Stachury
i wielu innych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej brały udział jako publiczność, która nagradzała brawami artystów występujących na scenie.

Wydarzenie to swoim Honorowym Patronatem objęli Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Wójt Gminy Gorzyce, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Poskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej MOST.

Piątek 27 października 2017
 

Teatr kukiełkowy Tomcio

 

W dniu 24.10.2017r. Teatr kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza odwiedził Wielopole Skrzyńskie z przedstawieniem pt "Czterej muzykanci z Bremy". Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieli także okazję obejrzeć to przedstawienie. "Czterej muzykanci z Bremy" to przedstawienie według baśni Braci Grimm. Przypowieść ta wykorzystuje motyw przyjaźni i sens wspólnego działania.

Kolorowa scenografia i poczynania aktorów zachęcały uczestników Warsztatów Terapii zajęciowej do oglądania tego przedstawienia.

Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z Biblioteką Publiczną z Wielopola Skrzyńskiego zaprosiły do wspólnego oglądania przedstawienia dzieci z grupy zerowej.

Piątek 27 października 2017
 

Kino Jedność w Sędziszowie Młp.

 

W dniu 18.10.2017r Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego udały się do Kina „Jedność” w Sędziszowie Młp., aby obejrzeć film pt. „Dwie Korony”- Święty jakiego nie znał świat.

Był to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Piątek 27 października 2017
 

Piknik "Powitanie jesieni o smaku kapusty z grochem" w Lubzinie

 

W dniu 13 września Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku gościły w Domu Pomocy Społecznej
w Lubzinie na Pikniku "Powitanie Jesieni o Smaku Kapusty i Grochu". Uczestnicy oglądnęli przedstawienie przygotowane przez mieszkanki DPS-u oraz wzięli udział w zabawie, gdzie bawiły się wszystkie zaproszone placówki.

Środa 27 września 2017
 

Oleszyce 2017

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w II Podkarpackiej Olimpiadzie Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej-Oleszyce 2017. Olimpiada odbyła się 12 września w Oleszycach. Nasi uczestnicy zdobyli 2 dyplomy w konkurencji bieg na 60m oraz w konkurencji prowadzenie piłki slalomem.

Poniedziałek 25 września 2017
 

XIX Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 7 września uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w XIX Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Św. w kościele garnizonowym p. w. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy Św. wszyscy przemaszerowali na stadion "Podhalańczyk" przy ul. Langiewicza. Tam nastąpiło otwarcie Olimpiady, wyciągnięcie flagi na maszt, wystąpienia zaproszonych gości. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których wzięli udział nasi uczestnicy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz każdy z zawodników wrócił do domu ze złotym medalem.

Poniedziałek 11 września 2017
 

Dożynki Gminne Nawsie 2017

 

3 września 2017roku odbyły się Dożynki Gminne, tym razem w Nawsiu. Nasi uczestnicy, jak co roku wzięli w nich czynny udział. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Nawsiu. Po poświęceniu wieńców i chleba, wszystkie grupy przemaszerowały do Filii Ośrodka Domu Kultury. Tam też wszystkie grupy po kolei się zaprezentowały krótkim programem artystycznym.

Wtorek 5 września 2017
 

Wycieczka do Krakowa

 

W dniu 23.08.2017 uczestnicy i terapeuci Wtz w Wielopolu Skrzyńskim wzięli udział w wycieczce do KRAKOWA sponsorowanej przez Centrum Szkoleń Anna Sroka.
Uczestnicy Wtz wzięli udział w warsztatach kulinarnych "Bez obciachu, czyli dobre maniery przy stole". Odbyli również rejs statkiem po Wiśle z przewodnikiem, który opowiedział im legendę "O Wandzie, co nie chciała Niemca". Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na obiad do Spółdzielni Socjalnej Równość, gdzie wysłuchali prelekcji na temat "Niepełnosprawność, a praca". Zwiedziliśmy również Kościół Mariacki i rynek krakowski. Na koniec wycieczki udaliśmy się do ZOO.

Sobota 2 września 2017
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski 2017

 

W dniu 15.08.2017 już po raz drugi pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali się
z wieńcem dożynkowym podczas Tradycyjnego Odpustu Wielopolskiego. Reprezentowali nas: Pani Barbara - kierownik Wtz Wielopole Skrzyńskie, P. Bernadeta, P. Łukasz, P. Jacek. Starostami byli: Pani Honorata i Pan Radosław - terapeuci Wtz Wielopole Skrzyńskie

Czwartek 31 sierpnia 2017
 

Wielopolandia 2017

 

30 lipca już po raz XVIII odbył się festyn integracyjny "Wielopolandia". Warsztaty Terapii Zajęciowej także wzięły udział w tej  imprezie. Jak co roku nasi uczestnicy czynnie brali udział we Mszy Świętej, która odbyła się na stadionie GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim. Naszym uczestnikom także się poszczęściło w loterii fantowej. Wygraliśmy 2 rowery i tableta.

Czwartek 17 sierpnia 2017
 

Nowa witryna internetowa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 30 lipca 2017 roku zakończyliśmy podstawowe prace techniczne związane z uruchomieniem nowej witryny internetowej dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Obecnie pracujemy nad aktualizacją treści strony - artykuły, pliki do pobrania, galerie zdjęć i inne niezbędne informacje.

Mamy nadzieję, że będzie się Wam drodzy czytelnicy podobać i będziecie często do nas zaglądać.

Serdecznie pozdrawiamy - pracownicy WTZ.

Niedziela 30 lipca 2017
 

Bobrowa Wola 2017

 

Po raz pierwszy Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w XIII Regionalnym Spotkaniu Integracyjnym z "Radością" w Bobrowej Woli pt. "Zdrowie przez ruch". Imprezę tą organizowało Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy. W trakcie tej imprezy nasi uczestnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach sportowych tj. wspinaczka i pentanque. Był to miło spędzony dzień na świeżym powietrzu.

Czwartek 20 lipca 2017
 

Impreza Sportowo-Integracyjna "Jesteśmy Razem" Ropczyce 2017

 

31 maja Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział, jak co roku w Imprezie Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem” w Sali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Uczestnicy WTZ czynnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. W tym roku impreza była przeprowadzona w atmosferze cyrkowej. Jak zwykle można było skorzystać z kącików: plastycznego i kącika mody.

Środa 31 maja 2017
 

Wyjazd do kina "Sokół" w Strzyżowie

 

W dniu 18.05.2017r. uczestnicy wraz z terapeutami obejrzeli film pt. „Był sobie pies” w kinie „Sokół” w Strzyżowie. Uczestnikom WTZ bardzo się film podobał. Był to miło spędzony czas.

Czwartek 18 maja 2017
 

Dzień godności Osób Niepełnosprawnych Ropczyce 2017

 

W dniu 10.05.2017r., jak co roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas imprezy przedstawili krótki program artystyczny pt." Miłość, szacunek, zaufanie".

Środa 10 maja 2017
 

Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 27.04.2017 podczas wizytacji kanonicznej w naszej parafii odwiedził nas Ks. Bp. Edward Białogłowski. Uczestnicy przywitali i przedstawili krótki program artystyczny pt." Miłość, szacunek, zaufanie".

Czwartek 27 kwietnia 2017
 

III Edycja Warsztatów Mody i Urody dla kobiet i mężczyzn z niepełną sprawnością

 

W dniu 26.04.2017 Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w III Edycji Warsztatów Mody i Urody dla kobiet i mężczyzn z niepełną sprawnością. Uczestnicy wraz z opiekunami mogli skorzystać z porad "Pielęgnacja i modelowanie włosów," "Pielęgnacja skóry", "Masaż dłoni , twarzy", "Lekcja makijażu". Wśród zaproszonych gości i specjalistów znaleźli się min. : Konrad Pondo- aktor, model, konferansjer, sporowiec, Miss Podkarpacia 2017. Podczas warsztatów odbył się konkurs, którego tematem przewodnim była "marynarka" w różnych stylizacjach, nasi uczestnicy zaprezentowali się w dwóch stylizacjach " na sportowo" i "na elegancko" W jednej z naszych stylizacji zajęliśmy III miejsce.

Środa 26 kwietnia 2017
 

Wizyta w Muzeum Kantora

 

W dniu 25.04.2017r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej udali się z wizytą do Muzeum Kantora. Uczestnicy obejrzeli wystawę autorstwa Małgorzaty Palki "Moja rodzina w Wielopolu...." oraz "Wielopole, Wielopole-wojsko" ze zbiorów kolekcji Cricoteki przygotowanej przez Bogdana Renczyńskiego. Uczestnicy obejrzeli również film dokumentalny Krzysztofa Miklaszewskiego "Ostatnia szansa Wielopola".

Środa 26 kwietnia 2017
 

Wizyta Radia Rzeszów w WTZ

 

W marcu naszą placówkę odwiedziło Radio Rzeszów. Dziennikarz Radia Rzeszów przeprowadził wywiad z naszymi uczestnikami, terapeutą i kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wywiadu można było posłuchać w Radio Rzeszów.

Czwartek 23 marca 2017
 

"W poszukiwaniu pracy"- giełda dla niepełnosprawnych i targi w Rzeszowie

 

W dniu 23.02.2017r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w Targach Pracy w Rzeszowie, gdzie mogli skorzystać z propozycji pracy dla osób niepełnosprawnych. Giełda Pracy odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Zatrudnienie oferowało ponad 20 pracodawców z regionu. 

Piątek 24 lutego 2017
 

Uroczyste przekazanie autobusu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

30 grudnia 2016 r. nastąpiło uroczyste przekazanie zakupionego nowego autobusu marki Mercedes Sprinter, który będzie służył do przewozu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

Autobus przeszedł wszelkie odbiory techniczne, został zarejestrowany i ubezpieczony. Przekazany pojazd posiada odpowiednie wyposażenie i jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będą korzystać z nowego autobusu już od 2 stycznia 2017 r.

Pragnę Państwa poinformować, że na zakup pojazdu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 200 000,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, natomiast pozostałą kwotę 69 000,00 zł sfinansowano z budżetu gminy Wielopole Skrzyńskie.

Zakup autobusu uważam za potrzebną i udaną inwestycję wspierającą funkcjonowanie WTZ w Wielopolu Skrzyńskim – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Piątek 30 grudnia 2016