Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Międzynarodowa Wizyta Studyjna w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 14 września 2022 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim gościli przedstawiciele organizacji pozarządowych z Grecji, Łotwy, Rumunii, Włoch i Norwegii, którzy zobaczyli jak działają WTZ w Wielopolu Skrzyńskim. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Budowanie sieci w celu zwiększenia bezpieczeństwa socjalnego w Europie”. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Pan Maciej Szymański, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim Pani Barbara Święch -Bober.

Środa 14 września 2022
 

Kiermasz na Rynku Głównym w Rzeszowie

 

10 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował swoje prace podczas Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych, który odbył się na Rynku Głównym w Rzeszowie.

Poniedziałek 12 września 2022
 

Koncert Galowy -"RAZEM PIĘKNIEJ"

 

W dniu 9 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim wziął udział w Koncercie Galowym-”Razem Piękniej”, który odbył się w ramach zadania Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wystąpili z krótkim przedstawieniem teatralnym podczas tego koncertu.

Piątek 9 września 2022
 

XXII Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 8 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wziął udział w „XXII Olimpiadzie dla Osób z Niepełną Sprawnością” w Rzeszowie. Rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Następnie wszyscy przemaszerowali na stadion „Podhalańczyk”, gdzie nastąpiło otwarcie Olimpiady, wystąpienia zaproszonych gości, prezentacja drużyn sportowych,
a następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe dla przybyłych placówek.

 

Czwartek 8 września 2022
 

Wycieczka do Łańcuta

 

W dniu 17.08.2022 r. Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedził WTZ w Białobrzegach. Nasi uczestnicy zapoznali się z pracowniami znajdującymi się w tejże placówce. Następnie oglądnęliśmy program artystyczny przygotowany przez WTZ w Białobrzegach.

Później pojechaliśmy do Łańcuta, gdzie zwiedziliśmy wnętrza Zamku w Łańcucie, stajnie, wozownię oraz storczykarnię.

 

Czwartek 18 sierpnia 2022
 

XXII Dni Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 10 lipca 2022r. podczas XXII Dni Wielopola Skrzyńskiego Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował swoje prace podczas kiermaszu na stadionie w Wielopolu Skrzyńskim.

Środa 20 lipca 2022
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Domaradza

 

W dniu 20.06.2022r. uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej z Domaradza odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Uczniowie zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie wzięli udział również we wspólnej zabawie i ognisku wraz
z uczestnikami WTZ. Ponadto uczniowie zapoznali się z działalnością poszczególnych pracowni znajdujących się w budynku WTZ oraz obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

 

Wtorek 21 czerwca 2022
 

Przedstawienie "Rozmaitości"

 

Teatr Bigiel w dniu 10 czerwca 2022 roku odwiedził ze swoim repertuarem Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Uczestnicy WTZ obejrzeli przedstawienie pt. „Rozmaitości” wg Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedstawienie w wykonaniu Teatru Bigiel było zabawne i pełne humoru.

Piątek 10 czerwca 2022
 

Gra terenowa w Kamionce

 

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego w dniu 7 czerwca 2022 roku wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej w ramach XXI Powiatowej Imprezy Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem”. Gra terenowa w tym roku odbyła się wokół zalewu w Kamionce.

Czwartek 9 czerwca 2022
 

Spotkanie z okazji Jubileuszu 10-lecia WTZ

 

W dniu 31 maja 2022 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się spotkanie z rodzicami i opiekunami uczestników WTZ. Spotkanie odbyło się z okazji jubileuszu 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz obejrzenia Wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. podkarpackiego „Pomalować świat”, która była na rynku wielopolskim.

 

Piątek 3 czerwca 2022
 

Wizyta WTZ z Mielca

 

24 maja 2022r. naszą placówkę odwiedzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mielca. Nasi uczestnicy zaprezentowali krótki program artystyczny, było również wspólne ognisko i zabawy integracyjno-sportowe.

Środa 25 maja 2022
 

Dzień Godności

 

W dniu 12 maja 2022 roku odbyła się wystawa twórczości artystycznej z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Różni ludzie, jeden świat” Ropczycach. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w tejże wystawie.

 

Poniedziałek 16 maja 2022
 

Otwarcie Wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. Podkarpackiego "Pomalować Świat" w Wielopolu Skrzyńskim.

 

W dniu 10 maja 2022 roku na rynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się oficjalne otwarcie wystawy twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. podkarpackiego „Pomalować Świat”.

Wystawę przygotował Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie wraz z Polskim Towarzystwem Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej „MOST”. Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie na rynku w Wielopolu Skrzyńskim.

Wśród zaproszonych gości byli kierownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa podkarpackiego, wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach, wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz dyrektor Szkół Fundacji z Dębicy.

Bardzo dziękujemy dyrektorom, nauczycielom Szkół Podstawowych z Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz uczniom za przybycie na otwarcie wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Czwartek 12 maja 2022
 

Wystawa Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej Woj. Podkarpackiego "Pomalować Świat"

 

Poniedziałek 9 maja 2022
 

Jubileusz w Tarnobrzegu

 

5 maja 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w obchodach Jubileuszu 40-lecia Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnobrzegu.

 

Piątek 6 maja 2022
 

Życzenia wielkanocne