Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Nauka gry w szachy

 

W dniu 19 maja 2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej we współpracy ze Szkołą Podstawową w Nawsiu odbyły się pierwsze zajęcia nauki gry w szachy dla uczestników Warsztatu. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z szachami, a inni już zdobyli te umiejętności wcześniej.

Poniedziałek 22 maja 2023
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Brzezin

 

W dniu 17 maja 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedziła Szkoła Podstawowa z Brzezin. Dzieci z oddziału zerowego zapoznały się z działalnością poszczególnych pracowni znajdujących się w Warsztacie. Następnie dzieci będąc w pracowni artystyczno-muzycznej zapoznały się ze sposobem powstawania mydełek. Ponadto dzieci wykonywały laurki z okazji Dnia Mamy i Taty.

Piątek 19 maja 2023
 

Dzień Godności

 

W dniu 12 maja 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, który odbył się w Centrum Kultury w Ropczycach. Dzień Godności organizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.

Środa 17 maja 2023
 

Wizyta przedszkolaków

 

W dniu 12 maja 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnala Hałabały” z Wielopola Skrzyńskiego. Dzieci z grupy „Wiewiórki” zapoznały się z działalnością poszczególnych pracowni, które znajdują się w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Następnie wykonywały kartki okolicznościowe.

Poniedziałek 15 maja 2023
 

Jubileusz 30-lecia istnienia placówek WTZ i OREW PSONI Koła w Tarnobrzegu

 

W dniu 5 maja 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w obchodach Jubileuszu 30-lecia istnienia placówek WTZ i OREW PSONI Koła w Tarnobrzegu. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, a następnie odbyło się otwarcie uroczystości, powitanie przybyłych gości, występy artystyczne.

Poniedziałek 8 maja 2023
 

Wizyta Stowarzyszenia "TAK Życiu" im. Św. Jana Pawła II

 

W dniu 18 kwietna 2023 roku naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele, członkowie oraz prezes Stowarzyszenia „TAK Życiu” im. Św. Jana Pawła II pani Bronisława Lipa. Przybyli goście zapoznali się z działalnością Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim oraz obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatu.

Piątek 5 maja 2023
 

Życzenia Wielkanocne

 

Czwartek 6 kwietnia 2023
 

Warsztaty z wykonywania lalek motanek

 

W dniu 16 marca 2023 roku w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się warsztaty z wykonywania lalek motanek. Warsztaty poprowadziła pani Barbara Czeladka kostiumerka sędziszowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Rochy”. W warsztatach wzięli udział uczestnicy WTZ w Wielopolu Skrzyńskim, ich rodzice i opiekunowie. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić taką lalkę, która jest wykonywana z naturalnych tkanin.

Piątek 17 marca 2023
 

Dzień Kobiet

 

W dniu 8 marca 2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej, jak co roku obchodziliśmy uroczyście „Dzień Kobiet”. Z tej okazji mężczyźni przygotowali krótki program artystyczny. Dla każdej z pań był kwiatek i coś słodkiego.

Środa 8 marca 2023
 

Mobilne Planetarium

 

W dniu 6 marca 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedziło Mobilne Planetariumz Tarnobrzega. Uczestnicy wzięli udział w pokazie edukacyjnym „Mój kosmos”, który odbył się w mobilnym balonowym namiocie. Była to okazja do podziwiania kosmosu i poszerzenia wiedzy o otaczającym nas wszechświecie.

Wtorek 7 marca 2023
 

Bal karnawałowy 2023

 

W dniu 21.02.2023 roku odbyła się zabawa ostatkowa w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. W ten dzień gościliśmy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Ropczyc. Był wspólny taniec, śpiew. Każdy mógł skorzystać z fotobudki.

Poniedziałek 27 lutego 2023
 

Droby 2023

 

W dniu 20.02.2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedził Klub Seniora z Wielopola Skrzyńskiego. Starym zwyczajem jest, że na dwa dni przed środą popielcową DROBY wędrują poprzebierani i z różnymi rekwizytami… także i nas odwiedzili.

 

Piątek 24 lutego 2023
 

Ferie zimowe z GOKIW i KANTORÓWKĄ

 
Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim podczas tegorocznych ferii zimowych organizowanych w gminie Wielopole Skrzyńskie uczestniczył w Akcji Ferie Zimowe z GOKiW
i z Kantorówką w Wielopolu Skrzyńskim. W ramach współpracy odbyły się zajęcia artystyczne ph.„Laurki dla babci i dziadka”, warsztaty makramowe ph. „Makramowe listki” oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne i zajęcia z fizjoterapeutą.
Piątek 24 lutego 2023
 

Ferie zimowe 2023 pod hasłem "MY U WAS I WY U NAS"

 

Warsztat Terapii Zajęciowej podczas tegorocznych ferii zimowych współpracował ze Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach-Berdechowie. W budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyły się zajęcia dla dzieci z rękodzieła artystycznego, ponadto odbyły się zajęcia rozwijające ogólną sprawność fizyczną, seans w w Warsztacie inspiracji, warsztaty z fryzjerstwa i stylizacji, warsztaty techniczne. Nasi uczestnicy wzięli udział w turnieju tenisa stołowego, w spotkaniu z Kubusiem Puchatkiem oraz w zabawie karnawałowej-zajęcia te odbyły się w Szkole Podstawowej
w Berdechowie.

 

Poniedziałek 30 stycznia 2023
 

Spotkanie noworoczne

 

W dniu 19 stycznia 2023 roku odbyło się w Warsztacie Terapii Zajęciowej spotkanie noworoczne
z rodzicami i opiekunami naszych uczestników. Podczas spotkania wszyscy wspólnie kolędowaliśmy i obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Warsztat Terapii Zajęciowej, która przedstawiła co wydarzyło się w życiu Warsztatu w ciągu ubiegłego roku.

Piątek 20 stycznia 2023
 

Spotkanie wigilijne

 

W dniu 22 grudnia 2022 roku na zaproszenie Dyrektora, Nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Lachman w Brzezinach uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym.

Czwartek 22 grudnia 2022
 

Życzenia Świąteczne

 

Środa 21 grudnia 2022
 

Ubieranie choinki w Kościele w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 21.12.2022 roku uczestnicy i terapeuci Warsztau Terapii Zajęciowej, jak co roku przyozdobili choinkę w Kościele pw. Najświętszej Maryi Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. 

Środa 21 grudnia 2022
 

Kiermasz w Rzeszowie

 

W dniu 17.12.2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w kiermaszu świątecznym w Galerii Rzeszów, gdzie mogliśmy zaprezentować swoje wyroby bożonarodzeniowe.

 

Poniedziałek 19 grudnia 2022
 

Spotkanie wigilijne w Haczowie

 

 

W dniu 15.12.2022 roku na zaproszenie PSONI koło w Haczowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie odbyło się Spotkanie Wigilijne środowisk WTZ województwa podkarpackiego. Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w tym spotkaniu w delegacji kilkuosobowej.

 

Piątek 16 grudnia 2022
 

Kiermasz świąteczny w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 12.12.2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w kiermaszu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.

Wtorek 13 grudnia 2022
 

Magia Świąt - rozstrzygnięcie konkursu

 

W dniu 7 grudnia 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w rozstrzygnięciu konkursu plastyczno-muzycznego „Magia Świąt”. Nasza uczestniczka zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym na ozdobę świąteczną. Również trójka naszych uczestników wzięła udział w konkursie muzycznym prezentując pastorałkę.

 

Czwartek 8 grudnia 2022
 

Spotkanie z Mikołajem w Warsztacie Terapii Zajęciowej

 

W dniu 6 grudnia 2022 roku, jak co roku naszą placówkę odwiedził Święty Mikołaj. Każdy uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem.

Środa 7 grudnia 2022
 

Warsztat Terapii Zajęciowej na Kiermaszach w Rzeszowie

 

 

W dniu 3 grudnia 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w świątecznym kiermaszu Ekonomii Społecznej w Centrum Handlowym PLAZA Rzeszów. Można tam było zakupić ręcznie wykonane stroiki, ozdoby świąteczne.

 

Również 3 grudnia 2022 roku odbył się Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami oraz Mikołajkowy Jarmark Pracy w Uniwersytecie Rzeszowskim. Podczas Jarmarku Pracy swoje wyroby mogli zaprezentować przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

 

Wtorek 6 grudnia 2022
 

Kantorówka - Przygotowywanie kartek świątecznych

 

W dniu 3 grudnia 2022 roku w Kantorówce odbyły się zajęcia dla chętnych dzieci „Pocztówki z Kantorówki”z udziałem Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego.

 

Poniedziałek 5 grudnia 2022
 

Zabawa andrzejkowa w Brzozowie

 

 

W dniu 29.11.2022r. Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego uczestniczył w Zabawie Andrzejkowej w Brzozowie. Na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Starej Wsi uczestniczyliśmy wszyscy wspólnie we wróżbach i zabawie prowadzonej przez animatora.

Środa 30 listopada 2022
 

Zabawa andrzejkowa w Leżajsku

 

W dniu 24 listopada 2022 roku na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej z Leżajska uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w restauracji „Perła”.

Piątek 25 listopada 2022
 

Wizyta Klubu Seniora z Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 18 listopada 2022 roku z okazji Roku jubileuszowego Warsztatu Terapii Zajęciowej naszą placówkę odwiedziły panie z Kubu Seniora działającego w Wielopolu Skrzyńskim.

Poniedziałek 21 listopada 2022
 

Wizyta Warsztatu Terapii Zajęciowej

 

 

W dniu 9 listopada 2022 r. naszą placówkę odwiedzili uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Nowego Sącza.

Piątek 11 listopada 2022
 

Pamiętamy

 

Światełko Pamięci Dla Tych Co Odeszli..”

Uczestnicy i terapeuci Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim udali się na cmentarze, zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach zmarłych uczestników WTZ.

Piątek 28 października 2022
 

Światowy Dzień Terapii Zajęciowej

 

W dniu 24.10.2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej Caritas z Ropczyc obchodziliśmy Światowy Dzień Terapii Zajęciowej. Wśród zaproszonych gości byli Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ksiądz Piotr Potyrała, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Zastępca Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Łukasz Dziok, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Monika Kwietniewska. Gościem specjalnym spotkania była Pani Zuzanna Ostafin – niewidoma poetka, mieszkanka naszego powiatu. Pani Zuzanna zaprezentowała nam swoje wiersze, w których na ogół porusza rzeczy błahe, ale jakże ważne w życiu codziennym.

Czwartek 27 października 2022
 

Wojewódzki Turniej Piłki nożnej Osób z Niepełnosprawnością w Krośnie

 

W dniu 14.10.2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością w Krośnie. Nasza drużyna zajęła 6 miejsce w turnieju. Uczestniczka WTZ została wyróżniona Za wolę walki i zaangażowanie w turnieju. Ponadto zdobyliśmy tytuł Drużyny Fair Play turnieju.

Poniedziałek 17 października 2022
 

I Podkarpacki Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Osób Niepełnosprawnych TOTUS TUUS w Haczowie

 

W dniu 7 października 2022 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w I Podkarpackim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Osób Niepełnosprawnych TOTUS TUUS w Haczowie.
3 uczestników wzięło udział w konkursie w kategorii: zespół, z piosenką „Tobie chór aniołów” przy akompaniamencie gitary klasycznej.

Poniedziałek 10 października 2022
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2022

 

W dniu 15 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczyłw obchodach „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, który odbył się w Leśnej Chacie w Kowalówce. Nastąpiło tam otwarcie wystawy prac WTZ z woj. podkarpackiego. Również odbył się występ zespołu z WTZ w Korytnikach, była też fotobutka dla wszystkich zainteresowanych.

Piątek 16 września 2022
 

Międzynarodowa Wizyta Studyjna w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 14 września 2022 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim gościli przedstawiciele organizacji pozarządowych z Grecji, Łotwy, Rumunii, Włoch i Norwegii, którzy zobaczyli jak działają WTZ w Wielopolu Skrzyńskim. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Budowanie sieci w celu zwiększenia bezpieczeństwa socjalnego w Europie”. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON Pan Maciej Szymański, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim Pani Barbara Święch -Bober.

Środa 14 września 2022
 

Kiermasz na Rynku Głównym w Rzeszowie

 

10 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował swoje prace podczas Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych, który odbył się na Rynku Głównym w Rzeszowie.

Poniedziałek 12 września 2022
 

Koncert Galowy -"RAZEM PIĘKNIEJ"

 

W dniu 9 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim wziął udział w Koncercie Galowym-”Razem Piękniej”, który odbył się w ramach zadania Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wystąpili z krótkim przedstawieniem teatralnym podczas tego koncertu.

Piątek 9 września 2022
 

XXII Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 8 września 2022 roku Warsztat Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wziął udział w „XXII Olimpiadzie dla Osób z Niepełną Sprawnością” w Rzeszowie. Rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele Garnizonowym w Rzeszowie. Następnie wszyscy przemaszerowali na stadion „Podhalańczyk”, gdzie nastąpiło otwarcie Olimpiady, wystąpienia zaproszonych gości, prezentacja drużyn sportowych,
a następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe dla przybyłych placówek.

 

Czwartek 8 września 2022
 

Wycieczka do Łańcuta

 

W dniu 17.08.2022 r. Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedził WTZ w Białobrzegach. Nasi uczestnicy zapoznali się z pracowniami znajdującymi się w tejże placówce. Następnie oglądnęliśmy program artystyczny przygotowany przez WTZ w Białobrzegach.

Później pojechaliśmy do Łańcuta, gdzie zwiedziliśmy wnętrza Zamku w Łańcucie, stajnie, wozownię oraz storczykarnię.

 

Czwartek 18 sierpnia 2022
 

XXII Dni Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 10 lipca 2022r. podczas XXII Dni Wielopola Skrzyńskiego Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował swoje prace podczas kiermaszu na stadionie w Wielopolu Skrzyńskim.

Środa 20 lipca 2022
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Domaradza

 

W dniu 20.06.2022r. uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej z Domaradza odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Uczniowie zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Uczniowie wzięli udział również we wspólnej zabawie i ognisku wraz
z uczestnikami WTZ. Ponadto uczniowie zapoznali się z działalnością poszczególnych pracowni znajdujących się w budynku WTZ oraz obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

 

Wtorek 21 czerwca 2022
 

Przedstawienie "Rozmaitości"

 

Teatr Bigiel w dniu 10 czerwca 2022 roku odwiedził ze swoim repertuarem Warsztat Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Uczestnicy WTZ obejrzeli przedstawienie pt. „Rozmaitości” wg Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedstawienie w wykonaniu Teatru Bigiel było zabawne i pełne humoru.

Piątek 10 czerwca 2022
 

Gra terenowa w Kamionce

 

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego w dniu 7 czerwca 2022 roku wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej w ramach XXI Powiatowej Imprezy Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem”. Gra terenowa w tym roku odbyła się wokół zalewu w Kamionce.

Czwartek 9 czerwca 2022
 

Spotkanie z okazji Jubileuszu 10-lecia WTZ

 

W dniu 31 maja 2022 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się spotkanie z rodzicami i opiekunami uczestników WTZ. Spotkanie odbyło się z okazji jubileuszu 10-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz obejrzenia Wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. podkarpackiego „Pomalować świat”, która była na rynku wielopolskim.

 

Piątek 3 czerwca 2022
 

Wizyta WTZ z Mielca

 

24 maja 2022r. naszą placówkę odwiedzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mielca. Nasi uczestnicy zaprezentowali krótki program artystyczny, było również wspólne ognisko i zabawy integracyjno-sportowe.

Środa 25 maja 2022
 

Dzień Godności

 

W dniu 12 maja 2022 roku odbyła się wystawa twórczości artystycznej z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Różni ludzie, jeden świat” Ropczycach. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w tejże wystawie.

 

Poniedziałek 16 maja 2022
 

Otwarcie Wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. Podkarpackiego "Pomalować Świat" w Wielopolu Skrzyńskim.

 

W dniu 10 maja 2022 roku na rynku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się oficjalne otwarcie wystawy twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej woj. podkarpackiego „Pomalować Świat”.

Wystawę przygotował Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie wraz z Polskim Towarzystwem Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej „MOST”. Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie na rynku w Wielopolu Skrzyńskim.

Wśród zaproszonych gości byli kierownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa podkarpackiego, wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach, wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz dyrektor Szkół Fundacji z Dębicy.

Bardzo dziękujemy dyrektorom, nauczycielom Szkół Podstawowych z Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz uczniom za przybycie na otwarcie wystawy Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Czwartek 12 maja 2022
 

Wystawa Twórczości Warsztatów Terapii Zajęciowej Woj. Podkarpackiego "Pomalować Świat"