Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Życzenia Świąteczne

 

Piątek 22 grudnia 2023
 

Kino "Jedność" w Sędziszowie Młp.

 

W dniu 11 września 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej obejrzeli film pt. „O psie, który jeździł koleją” w kinie „Jedność” w Sędziszowie Małopolskim.

 

Poniedziałek 11 września 2023
 

Koncert Finałowy Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych

 

W dniu 9 września 2023 roku w Rzeszowie odbył się Koncert Finałowy Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Warsztat Terapii Zajęciowej podczas tego dnia uczestniczył w kiermaszu prezentując swoje prace.

Sobota 9 września 2023
 

Koncert Galowy Razem Piękniej

 

W dniu 8 września w ramach Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych odbył się Koncert Galowy Razem Piękniej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W tym dniu można było obejrzeć występy artystyczne podopiecznych WTZ i DPS z województwa podkarpackiego.

Piątek 8 września 2023
 

XXIII Olimpiada dla Osób z Niepełną Sprawnością w Rzeszowie

 

W dniu 7 września 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w „XXIII Olimpiadzie dla Osób z Niepełną Sprawnością” w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie odbył się przemarsz z kościoła na stadion „Podhalańczyk”. Tam nastąpiło otwarcie Olimpiady oraz odbyły się konkurencje sportowe.

Czwartek 7 września 2023
 

"Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych"

 
 

W dniu 4.09.2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w obchodach „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”. Obchody odbyły się w Leśnej Chacie w Kowalówce.

Poniedziałek 4 września 2023
 

Stara Wieś-wycieczka

 

W dniu 12 lipca 2023 roku zwiedziliśmy Ogrody Biblijne, Muzeum Jezuitów oraz Muzeum Pożarnictwa w Starej Wsi. Odwiedziliśmy również Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, gdzie był grill, wspólna zabawa.

Dziękujemy Warsztatowi Terapii z Starej Wsi za zaproszenie i wspólne spotkanie. Na koniec naszego zwiedzania wstąpiliśmy na lotnisko, gdzie Pan Krzysztof Cwynar Lotnisko Stara Wieś EPBW nas oprowadził i pokazał kilka wspaniałych samolotów-dziękujemy bardzo.

Środa 12 lipca 2023
 

Wizyta w Sejmie

 

Na zakończenie naszego pobytu w Warszawie udaliśmy się do Sejmu na zaproszenie Pana Posła Fryderyka Kapinosa mieliśmy możliwość być na Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie zostaliśmy przywitani przez Panią Wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską. Dziękujemy bardzo Panu Posłowi za oprowadzenie nas i możliwość wizyty w Sejmie oraz umożliwienie spotkania
z innymi uczestnikami.

 

 

Poniedziałek 10 lipca 2023
 

Wycieczka do Warszawy

 

 

W dniach 5 i 6 lipca 2023 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W pierwszym dniu wycieczki 5 lipca zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki oraz Cmentarz Wojskowy-Powązki.

 

W drugim dniu 6 lipca 2023 roku zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od przejazdu Metrem na Bulwary Wiślane, gdzie zobaczyliśmy Pomnik Syrenki. Kolejnym etapem zwiedzania były ogrody mieszczące się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie przeszliśmy przez Stare Miasto podziwiając Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Katastrofy Smoleńskiej.

 

 

Poniedziałek 10 lipca 2023
 

Wizyta WTZ Stara Wieś

 

Wizyta Warsztatu Terapii Zajęciowej z Starej Wsi. W dniu 28 czerwca 2023 roku gościliśmy WTZ z Starej Wsi. Uczestnicy skorzystali z Warsztatu Inspiracji, zapoznali się z działalnością naszych pracowni. Następnie wspólnie wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Teatr Bigiel, który po raz już kolejny odwiedził naszą placówkę. Przedstawienie było zabawne i pełne humoru. Uczestnicy angażowali się w przedstawienie poprzez odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie przedstawienia.

Czwartek 29 czerwca 2023
 

"Dzień Aktywności" w WTZ Caritas Ropczyce

 

W dniu 22 czerwca 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział
w „Dniu Aktywności” w ramach XXII Powiatowej Imprezie Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem”. Imprezę zorganizował Caritas Warsztat Terapii Zajęciowej z Ropczyc. W tym dniu zaproszone placówki miały za zadanie przygotować kapelusze, a następnie zaprezentować je w „paradzie kapeluszy”, jaka odbyła się podczas imprezy w Caritas WTZ Ropczyce. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

Piątek 23 czerwca 2023
 

Udział w grze terenowej

 

W dniu 21 czerwca 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w Grze Terenowej, która w tym roku odbyła się w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej. Impreza zorganizowana była przez WTZ Caritas Ropczyce w ramach XXII Powiatowej Imprezie sportowo-integracyjnej „Jesteśmy Razem”.

Piątek 23 czerwca 2023
 

Wizyta Warsztatu Terapii Zajęciowej Stara Wieś

 

W dniu 15.06.2023 roku gościliśmy uczestników tejże placówki, którzy zapoznali się z działalnością poszczególnych pracowni oraz skorzystali z Warsztatu inspiracji, który znajduje się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

Czwartek 22 czerwca 2023
 

Jubileusz 65-lecia Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie

 

W dniu 14.06.2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej uczestniczył w Jubileuszu 65-lecia Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele, następnie w parku DPS-u rozpoczęły się dalsze uroczystości jubileuszowe m.in. przedstawienie przygotowane przez mieszkanki Domu Pomocy Społecznej. W takcie jubileuszu można było skorzystać także z fotobudki.

Piątek 16 czerwca 2023
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Broniszowa

 

W dniu 31 maja 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej gościł Szkołę Podstawową z Broniszowa. Dzieci ze szkolnego kółka teatralnego przyjechały do nas i na naszej scenie zaprezentowały nam przedstawienie pt. „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Ponadto dzieci miały możliwość zapoznania się z poszczególnymi pracowniami znajdującymi się w budynku WTZ.

Poniedziałek 5 czerwca 2023
 

Wizyta w Szkole Podstawowej w Gliniku

 

W dniu 29 maja 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej udali się do Szkoły Podstawowej w Gliniku, aby obejrzeć przedstawienie „ Ania z Zielonego Wzgórza” przygotowane przez uczniów tejże szkoły.

Wtorek 30 maja 2023
 

Nauka gry w szachy

 

W dniu 19 maja 2023 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej we współpracy ze Szkołą Podstawową w Nawsiu odbyły się pierwsze zajęcia nauki gry w szachy dla uczestników Warsztatu. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z szachami, a inni już zdobyli te umiejętności wcześniej.

Poniedziałek 22 maja 2023
 

Wizyta Szkoły Podstawowej z Brzezin

 

W dniu 17 maja 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedziła Szkoła Podstawowa z Brzezin. Dzieci z oddziału zerowego zapoznały się z działalnością poszczególnych pracowni znajdujących się w Warsztacie. Następnie dzieci będąc w pracowni artystyczno-muzycznej zapoznały się ze sposobem powstawania mydełek. Ponadto dzieci wykonywały laurki z okazji Dnia Mamy i Taty.

Piątek 19 maja 2023
 

Dzień Godności

 

W dniu 12 maja 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, który odbył się w Centrum Kultury w Ropczycach. Dzień Godności organizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.

Środa 17 maja 2023
 

Wizyta przedszkolaków

 

W dniu 12 maja 2023 roku Warsztat Terapii Zajęciowej odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola „Krasnala Hałabały” z Wielopola Skrzyńskiego. Dzieci z grupy „Wiewiórki” zapoznały się z działalnością poszczególnych pracowni, które znajdują się w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Następnie wykonywały kartki okolicznościowe.

Poniedziałek 15 maja 2023
 

Jubileusz 30-lecia istnienia placówek WTZ i OREW PSONI Koła w Tarnobrzegu

 

W dniu 5 maja 2023 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w obchodach Jubileuszu 30-lecia istnienia placówek WTZ i OREW PSONI Koła w Tarnobrzegu. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, a następnie odbyło się otwarcie uroczystości, powitanie przybyłych gości, występy artystyczne.

Poniedziałek 8 maja 2023
 

Wizyta Stowarzyszenia "TAK Życiu" im. Św. Jana Pawła II

 

W dniu 18 kwietna 2023 roku naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele, członkowie oraz prezes Stowarzyszenia „TAK Życiu” im. Św. Jana Pawła II pani Bronisława Lipa. Przybyli goście zapoznali się z działalnością Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim oraz obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczestników Warsztatu.

Piątek 5 maja 2023
 

Życzenia Wielkanocne