Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Życzenia świąteczne

 
Wtorek 18 grudnia 2018
 

Kiermasz

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim serdecznie zapraszają na Kiermasz prac bożonarodzeniowych do budynku WTZ. Od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-16:00 przez cały grudzień.

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Spotkanie ze św. Mikołajem

 

 

W dniu 6.12.2018r. na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w spotkaniu ze św. Mikołajem. Dziękujemy za zaproszenie.

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Spektakl w sali GOKiW

 

W dniu 5.12.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały zaproszone na spektakl do sali Gminnego Ośrodka Kultury i wypoczynku w Wielopolu Skrzyński. Spektakl w wykonaniu Teatru Kantor Wymiany Myśli „Pewnego razu… czyli opowieść przy herbatce”.

 

Czwartek 6 grudnia 2018
 

Zabawa andrzejkowa i wróżby

 

W dniu 29.11.2018r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbyła się zabawa andrzejkowa oraz wróżby. W tym dniu gościliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy z Ropczyc. Odbyły się wróżby przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Ropczyc. Następnie przy muzyce wspólnie wszyscy tańczyli, a w przerwach można było zaśpiewać. Dla wszystkich był przygotowany słodki poczęstunek.

Środa 5 grudnia 2018
 

Wizyta dzieci z Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego

 

W dniu 16.11.2018r. dzieci z grupy "Słoneczka" z Samorządowego Przedszkola z Wielopola Skrzyńskiego odwiedziły naszą placówkę. Dzieci przedstawiły program z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to program pt. "Polska-Nasza Niepodległa Ojczyzna". Dzieci po występie zapoznały sie z naszą placówką, dowiedziały się czym zajmują się poszczególne pracownie i jak wyglądają.

Piątek 16 listopada 2018
 

Bezpłatne warsztaty

 

Ogłoszenie

 

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych

Program warsztatu:

  • Jak pielęgnować, aby uniknąć odleżyn

  • Jak łatwo i bezpiecznie zmieniać pieluchomajtki

  • Jak bezpiecznie przemieszczać chorego

  • Konsultacje z ekspertem

19 listopada (poniedziałek)

godz. 15.00-18.00

 

20 listopada (wtorek)

godz. 9.00-12.00 i 12.30-15.30

Miejsce spotkania: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

Zapisy
pod nr tel. (17) 22 14 143 lub 570 444 064

Liczba miejsc ograniczona

Piątek 9 listopada 2018
 

II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy

 

W dniu 25.10.2018r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięły udział w II Festiwalu im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy. Nasi uczestnicy mogli obejrzeć i posłuchać występy wokalne uczestników festiwalu.

Piątek 26 października 2018
 

Wycieczka do Rymanowa Zdroju

 

W dniu 23 października Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego odwiedziły Rymanów Zdrój. Zobaczyliśmy i skorzystaliśmy z Pijalni wód mineralnych, Bajkowego Zakątka, Tężni.

Odwiedziliśmy również Warsztat Terapii Zajęciowej w Rymanowie. Zobaczyliśmy pracownie jakie tam się znajdują i prace jakie wykonują uczestnicy w tychże pracowniach.

Środa 24 października 2018
 

Uroczystość poświęcenia nowego budynku oraz Dzień Papieski-"Niepełnosprawni Pamięci Jana Pawła II w 100-lecie odzyskania niepodległości.

 

W dniu 15 października 2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w uroczystości poświęcenia nowego budynku oraz w obchodach Dnia Papieskiego - „ Niepełnosprawni Pamięci Jana Pawła II w 100 – lecie odzyskania niepodległości” w Rzeszowie. Uroczystość rozpoczęła się Marszem Niepodległości do pomników Sybiraków, następnie była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Wątroby oraz odbyło się uroczyste poświęcenie budynku.

Wtorek 16 października 2018
 

Dzień Chłopaka i karaoke w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

2 października Warsztaty Terapii Zajęciowej obchodziły Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbyło sie karaoke, gdzie wspólnie żeśmy wszyscy świętowali ten dzień.

Wtorek 2 października 2018
 

Poświęcenie nowego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim w dniu 12.09.2018r. miały Swoje Wielkie Święto. W tym dniu odbyło się uroczyste poświęcenie nowego budynku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby. Następnie odbyło się poświęcenie budynku WTZ i sal tam znajdujących się. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali się podczas krótkiego przedstawienia pt. "Odrodzenie" .

Piątek 14 września 2018
 

Dożynki Gminne Glinik 2018

 

W dniu 2.09.2018r. w sołectwie Glinik odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Gliniku. Po nabożeństwie wszyscy przemaszerowali na plac obok Filli Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowali się z wieńcem dożynkowym i przygotowali krótki program artystyczny.

Poniedziałek 3 września 2018
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski

 

15 sierpnia w Wielopolu Skrzyńskim odbył się odpust Wielopolski „Wielopolanie Wierni Tradycji”. O Godz. 11.00 odbyła się Msza Św. odpustowa w kościele Parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. O godz. 12.30 odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, degustacja kiszonych ogórków, swojskiego chleba ze smalcem przygotowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich „Broniszowianki”
z Broniszowa. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały się z wieńcem dożynkowym.

Czwartek 16 sierpnia 2018
 

Wielopolandia 2018

 

W dniu 5.08.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku wzięły udział w Wielopolandii. Impreza rozpoczęła się Mszą Św. Polowa na stadionie w Wielopolu Skrzyńskim. W oprawie liturgicznej brała udział nasza uczestniczka. Warsztaty Terapii Zajęciowej zaprezentowały się również z pracami uczestników.

 

Poniedziałek 6 sierpnia 2018
 

Głobikowa "Rozdzielnia Wiatrów"

 

27 czerwca Warsztaty Terapii Zajęciowej udały się do Głobikowej, gdzie znajduje się tam wieża widokowa i dinozaury. Wspólnie paliliśmy ognisko w wiacie, z której można skorzystać.

Piątek 29 czerwca 2018
 

60-lecie Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie

 

13 czerwca Dom Pomocy Społecznej w Lubzinie obchodził jubileusz 60-lecia istnienia. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w tejże uroczystej imprezie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Lubzinie pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża. Następnie już na terenie DPS-u odbyła się prezentacja multimedialna i przedstawienie przygotowane przez mieszkanki DPS.

Czwartek 14 czerwca 2018
 

XVIII Powiatowa Impreza Sportowo-Integracyjna "Jesteśmy Razem" Ropczyce 2018

 

29 maja w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyła się impreza sportowo-integracyjna „Jesteśmy Razem”. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego, jak co roku uczestniczyli w tejże imprezie. Przewodnim motywem w tym roku był film, uczestniczy poszczególnych placówek przebrani byli za znanych aktorów filmowych.
Nasi uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych. Można było także skorzystać z kącika plastycznego i kosmetyczno-fryzjerskiego. Każdy z uczestników imprezy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce.

Środa 30 maja 2018
 

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka

 

20 maja Caritas diecezji Rzeszowskiej zorganizował festyn rodzinny z okazji Dnia Matki
i Dziecka pod hasłem „Bądźmy Razem”. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły w tej imprezie udział.

Spotkanie to rozpoczęło się Mszą Św. w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Uroczyste świętowanie Dnia Matki i Dziecka połączone było z Papieską Kremówką. Od godz. 14.00 do 20.00 odbyły się występy zespołów muzycznych, tanecznych i sportowych.

Poniedziałek 21 maja 2018
 

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Ropczyce 2018

 

10 maja uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej podczas Przeglądu Twórczości Artystycznej z okazji Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Ropczycach wystąpili z krótkim przedstawieniem pt. "Najpiękniejszy ze wszystkich darów". Przegląd zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Ropczycach.

Piątek 11 maja 2018
 

III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych Sanok 2018

 

26 kwietnia 2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Sanok 2018. Olimpiada odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Arena Sanok. Nasi uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki-unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, wyścigi na balonach, przeciąganie liny. Organizatorem Olimpiady był Burmistrz Miasta Sanok oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Piątek 27 kwietnia 2018
 

życzenia świąteczne

 
Wtorek 27 marca 2018
 

Wizyta Radio Rzeszów

 

14 marca w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim gościło Radio Rzeszów. Kilku uczestników udzieliło wypowiedzi odnośnie budowy Warsztatów Terapii Zajęciowej, która przyniesie wszystkim uczestnikom wiele korzyści.

Środa 14 marca 2018
 

Ostatki w Klubie Vinyl w Rzeszowie

 

W dniu 13.02.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z innymi Warsztatami z Rymanowa, Krosna i Rzeszowa uczestniczyły w ostatkach w Rzeszowie w Klubie Vinyl.

Wtorek 13 lutego 2018
 

Orszak Trzech Króli

 

6.01.2018r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy przeszyli w marszu ulicami Wielopola Skrzyńskiego. Otrzymali bezpłatnie korony, chorągiewki oraz śpiewniki.

Sobota 6 stycznia 2018
 

Życzenia Świąteczne

 
Piątek 22 grudnia 2017
 

Wigilia i VI Rocznica działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej

 

W dniu 21.12.2017r. W budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyła się wspólna Wigilia. Wśród zaproszonych gości byli: proboszcz parafii Wielopole Skrzyńskie ks. Mariusz Siniak, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Rogińska-Olech. Razem wszyscy usiedliśmy do modlitwy, posiłku i na koniec było wspólne kolędowanie.

Czwartek 21 grudnia 2017
 

Zabawa Andrzejkowa i Wróżby

 

W dniu 23.11.2017r. w budynku WTZ odbyła się Zabawa Andrzejkowa i Wróżby. Uczestnicy wspólnie się bawili przy muzyce oraz każda z pracowni przygotowała po jednej z wróżb.

 

Czwartek 23 listopada 2017
 

V Podkarpacki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach

 

W dniu 26.10.2017r. Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w Podkarpackim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach. Organizatorem tejże imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach. Było to muzyczne spotkanie, gdzie interpretowano wiersze Adama Mickiewicza, Jonasza Kofty, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Kasprowicza, Edwarda Stachury
i wielu innych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej brały udział jako publiczność, która nagradzała brawami artystów występujących na scenie.

Wydarzenie to swoim Honorowym Patronatem objęli Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Wójt Gminy Gorzyce, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Poskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej MOST.

Piątek 27 października 2017
 

Teatr kukiełkowy Tomcio

 

W dniu 24.10.2017r. Teatr kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza odwiedził Wielopole Skrzyńskie z przedstawieniem pt "Czterej muzykanci z Bremy". Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieli także okazję obejrzeć to przedstawienie. "Czterej muzykanci z Bremy" to przedstawienie według baśni Braci Grimm. Przypowieść ta wykorzystuje motyw przyjaźni i sens wspólnego działania.

Kolorowa scenografia i poczynania aktorów zachęcały uczestników Warsztatów Terapii zajęciowej do oglądania tego przedstawienia.

Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z Biblioteką Publiczną z Wielopola Skrzyńskiego zaprosiły do wspólnego oglądania przedstawienia dzieci z grupy zerowej.

Piątek 27 października 2017
 

Kino Jedność w Sędziszowie Młp.

 

W dniu 18.10.2017r Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego udały się do Kina „Jedność” w Sędziszowie Młp., aby obejrzeć film pt. „Dwie Korony”- Święty jakiego nie znał świat.

Był to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Piątek 27 października 2017
 

Piknik "Powitanie jesieni o smaku kapusty z grochem" w Lubzinie

 

W dniu 13 września Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku gościły w Domu Pomocy Społecznej
w Lubzinie na Pikniku "Powitanie Jesieni o Smaku Kapusty i Grochu". Uczestnicy oglądnęli przedstawienie przygotowane przez mieszkanki DPS-u oraz wzięli udział w zabawie, gdzie bawiły się wszystkie zaproszone placówki.

Środa 27 września 2017
 

Oleszyce 2017

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w II Podkarpackiej Olimpiadzie Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej-Oleszyce 2017. Olimpiada odbyła się 12 września w Oleszycach. Nasi uczestnicy zdobyli 2 dyplomy w konkurencji bieg na 60m oraz w konkurencji prowadzenie piłki slalomem.

Poniedziałek 25 września 2017
 

XIX Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 7 września uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w XIX Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Św. w kościele garnizonowym p. w. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy Św. wszyscy przemaszerowali na stadion "Podhalańczyk" przy ul. Langiewicza. Tam nastąpiło otwarcie Olimpiady, wyciągnięcie flagi na maszt, wystąpienia zaproszonych gości. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których wzięli udział nasi uczestnicy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz każdy z zawodników wrócił do domu ze złotym medalem.

Poniedziałek 11 września 2017
 

Dożynki Gminne Nawsie 2017

 

3 września 2017roku odbyły się Dożynki Gminne, tym razem w Nawsiu. Nasi uczestnicy, jak co roku wzięli w nich czynny udział. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Nawsiu. Po poświęceniu wieńców i chleba, wszystkie grupy przemaszerowały do Filii Ośrodka Domu Kultury. Tam też wszystkie grupy po kolei się zaprezentowały krótkim programem artystycznym.

Wtorek 5 września 2017
 

Wycieczka do Krakowa

 

W dniu 23.08.2017 uczestnicy i terapeuci Wtz w Wielopolu Skrzyńskim wzięli udział w wycieczce do KRAKOWA sponsorowanej przez Centrum Szkoleń Anna Sroka.
Uczestnicy Wtz wzięli udział w warsztatach kulinarnych "Bez obciachu, czyli dobre maniery przy stole". Odbyli również rejs statkiem po Wiśle z przewodnikiem, który opowiedział im legendę "O Wandzie, co nie chciała Niemca". Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na obiad do Spółdzielni Socjalnej Równość, gdzie wysłuchali prelekcji na temat "Niepełnosprawność, a praca". Zwiedziliśmy również Kościół Mariacki i rynek krakowski. Na koniec wycieczki udaliśmy się do ZOO.

Sobota 2 września 2017
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski 2017

 

W dniu 15.08.2017 już po raz drugi pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali się
z wieńcem dożynkowym podczas Tradycyjnego Odpustu Wielopolskiego. Reprezentowali nas: Pani Barbara - kierownik Wtz Wielopole Skrzyńskie, P. Bernadeta, P. Łukasz, P. Jacek. Starostami byli: Pani Honorata i Pan Radosław - terapeuci Wtz Wielopole Skrzyńskie

Czwartek 31 sierpnia 2017
 

Wielopolandia 2017

 

30 lipca już po raz XVIII odbył się festyn integracyjny "Wielopolandia". Warsztaty Terapii Zajęciowej także wzięły udział w tej  imprezie. Jak co roku nasi uczestnicy czynnie brali udział we Mszy Świętej, która odbyła się na stadionie GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim. Naszym uczestnikom także się poszczęściło w loterii fantowej. Wygraliśmy 2 rowery i tableta.

Czwartek 17 sierpnia 2017
 

Nowa witryna internetowa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 30 lipca 2017 roku zakończyliśmy podstawowe prace techniczne związane z uruchomieniem nowej witryny internetowej dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Obecnie pracujemy nad aktualizacją treści strony - artykuły, pliki do pobrania, galerie zdjęć i inne niezbędne informacje.

Mamy nadzieję, że będzie się Wam drodzy czytelnicy podobać i będziecie często do nas zaglądać.

Serdecznie pozdrawiamy - pracownicy WTZ.

Niedziela 30 lipca 2017
 

Bobrowa Wola 2017

 

Po raz pierwszy Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w XIII Regionalnym Spotkaniu Integracyjnym z "Radością" w Bobrowej Woli pt. "Zdrowie przez ruch". Imprezę tą organizowało Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy. W trakcie tej imprezy nasi uczestnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach sportowych tj. wspinaczka i pentanque. Był to miło spędzony dzień na świeżym powietrzu.

Czwartek 20 lipca 2017
 

Impreza Sportowo-Integracyjna "Jesteśmy Razem" Ropczyce 2017

 

31 maja Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział, jak co roku w Imprezie Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem” w Sali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Uczestnicy WTZ czynnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. W tym roku impreza była przeprowadzona w atmosferze cyrkowej. Jak zwykle można było skorzystać z kącików: plastycznego i kącika mody.

Środa 31 maja 2017
 

Wyjazd do kina "Sokół" w Strzyżowie

 

W dniu 18.05.2017r. uczestnicy wraz z terapeutami obejrzeli film pt. „Był sobie pies” w kinie „Sokół” w Strzyżowie. Uczestnikom WTZ bardzo się film podobał. Był to miło spędzony czas.

Czwartek 18 maja 2017
 

Dzień godności Osób Niepełnosprawnych Ropczyce 2017

 

W dniu 10.05.2017r., jak co roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas imprezy przedstawili krótki program artystyczny pt." Miłość, szacunek, zaufanie".

Środa 10 maja 2017
 

Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 27.04.2017 podczas wizytacji kanonicznej w naszej parafii odwiedził nas Ks. Bp. Edward Białogłowski. Uczestnicy przywitali i przedstawili krótki program artystyczny pt." Miłość, szacunek, zaufanie".

Czwartek 27 kwietnia 2017
 

III Edycja Warsztatów Mody i Urody dla kobiet i mężczyzn z niepełną sprawnością

 

W dniu 26.04.2017 Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w III Edycji Warsztatów Mody i Urody dla kobiet i mężczyzn z niepełną sprawnością. Uczestnicy wraz z opiekunami mogli skorzystać z porad "Pielęgnacja i modelowanie włosów," "Pielęgnacja skóry", "Masaż dłoni , twarzy", "Lekcja makijażu". Wśród zaproszonych gości i specjalistów znaleźli się min. : Konrad Pondo- aktor, model, konferansjer, sporowiec, Miss Podkarpacia 2017. Podczas warsztatów odbył się konkurs, którego tematem przewodnim była "marynarka" w różnych stylizacjach, nasi uczestnicy zaprezentowali się w dwóch stylizacjach " na sportowo" i "na elegancko" W jednej z naszych stylizacji zajęliśmy III miejsce.

Środa 26 kwietnia 2017
 

Uroczyste przekazanie autobusu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

30 grudnia 2016 r. nastąpiło uroczyste przekazanie zakupionego nowego autobusu marki Mercedes Sprinter, który będzie służył do przewozu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

Autobus przeszedł wszelkie odbiory techniczne, został zarejestrowany i ubezpieczony. Przekazany pojazd posiada odpowiednie wyposażenie i jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będą korzystać z nowego autobusu już od 2 stycznia 2017 r.

Pragnę Państwa poinformować, że na zakup pojazdu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 200 000,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, natomiast pozostałą kwotę 69 000,00 zł sfinansowano z budżetu gminy Wielopole Skrzyńskie.

Zakup autobusu uważam za potrzebną i udaną inwestycję wspierającą funkcjonowanie WTZ w Wielopolu Skrzyńskim – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Piątek 30 grudnia 2016