Wielopole Skrzyńskie 12
39-110 Wielopole Skrzyńskie
wtzwielopole@interia.pl
Tel./Fax. 17 22 14 143

 

Aktualności

Życzenia Świąteczne

 
Piątek 22 grudnia 2017
 

V Podkarpacki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach

 

W dniu 26.10.2017r. Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w Podkarpackim Przeglądzie Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Gorzycach. Organizatorem tejże imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach. Było to muzyczne spotkanie, gdzie interpretowano wiersze Adama Mickiewicza, Jonasza Kofty, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Kasprowicza, Edwarda Stachury
i wielu innych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej brały udział jako publiczność, która nagradzała brawami artystów występujących na scenie.

Wydarzenie to swoim Honorowym Patronatem objęli Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Wójt Gminy Gorzyce, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Poskie Towarzystwo Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej MOST.

Piątek 27 października 2017
 

Teatr kukiełkowy Tomcio

 

W dniu 24.10.2017r. Teatr kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza odwiedził Wielopole Skrzyńskie z przedstawieniem pt "Czterej muzykanci z Bremy". Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieli także okazję obejrzeć to przedstawienie. "Czterej muzykanci z Bremy" to przedstawienie według baśni Braci Grimm. Przypowieść ta wykorzystuje motyw przyjaźni i sens wspólnego działania.

Kolorowa scenografia i poczynania aktorów zachęcały uczestników Warsztatów Terapii zajęciowej do oglądania tego przedstawienia.

Warsztaty Terapii Zajęciowej wraz z Biblioteką Publiczną z Wielopola Skrzyńskiego zaprosiły do wspólnego oglądania przedstawienia dzieci z grupy zerowej.

Piątek 27 października 2017
 

Kino Jedność w Sędziszowie Młp.

 

W dniu 18.10.2017r Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego udały się do Kina „Jedność” w Sędziszowie Młp., aby obejrzeć film pt. „Dwie Korony”- Święty jakiego nie znał świat.

Był to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd  powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Piątek 27 października 2017
 

Piknik "Powitanie jesieni o smaku kapusty z grochem" w Lubzinie

 

W dniu 13 września Warsztaty Terapii Zajęciowej, jak co roku gościły w Domu Pomocy Społecznej
w Lubzinie na Pikniku "Powitanie Jesieni o Smaku Kapusty i Grochu". Uczestnicy oglądnęli przedstawienie przygotowane przez mieszkanki DPS-u oraz wzięli udział w zabawie, gdzie bawiły się wszystkie zaproszone placówki.

Środa 27 września 2017
 

Oleszyce 2017

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej po raz pierwszy uczestniczyły w II Podkarpackiej Olimpiadzie Sportowej Warsztatów Terapii Zajęciowej-Oleszyce 2017. Olimpiada odbyła się 12 września w Oleszycach. Nasi uczestnicy zdobyli 2 dyplomy w konkurencji bieg na 60m oraz w konkurencji prowadzenie piłki slalomem.

Poniedziałek 25 września 2017
 

XIX Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

 

W dniu 7 września uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w XIX Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Św. w kościele garnizonowym p. w. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy Św. wszyscy przemaszerowali na stadion "Podhalańczyk" przy ul. Langiewicza. Tam nastąpiło otwarcie Olimpiady, wyciągnięcie flagi na maszt, wystąpienia zaproszonych gości. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których wzięli udział nasi uczestnicy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom oraz każdy z zawodników wrócił do domu ze złotym medalem.

Poniedziałek 11 września 2017
 

Dożynki Gminne Nawsie 2017

 

3 września 2017roku odbyły się Dożynki Gminne, tym razem w Nawsiu. Nasi uczestnicy, jak co roku wzięli w nich czynny udział. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Nawsiu. Po poświęceniu wieńców i chleba, wszystkie grupy przemaszerowały do Filii Ośrodka Domu Kultury. Tam też wszystkie grupy po kolei się zaprezentowały krótkim programem artystycznym.

Wtorek 5 września 2017
 

Wycieczka do Krakowa

 

W dniu 23.08.2017 uczestnicy i terapeuci Wtz w Wielopolu Skrzyńskim wzięli udział w wycieczce do KRAKOWA sponsorowanej przez Centrum Szkoleń Anna Sroka.
Uczestnicy Wtz wzięli udział w warsztatach kulinarnych "Bez obciachu, czyli dobre maniery przy stole". Odbyli również rejs statkiem po Wiśle z przewodnikiem, który opowiedział im legendę "O Wandzie, co nie chciała Niemca". Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na obiad do Spółdzielni Socjalnej Równość, gdzie wysłuchali prelekcji na temat "Niepełnosprawność, a praca". Zwiedziliśmy również Kościół Mariacki i rynek krakowski. Na koniec wycieczki udaliśmy się do ZOO.

Sobota 2 września 2017
 

Tradycyjny Odpust Wielopolski 2017

 

W dniu 15.08.2017 już po raz drugi pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali się
z wieńcem dożynkowym podczas Tradycyjnego Odpustu Wielopolskiego. Reprezentowali nas: Pani Barbara - kierownik Wtz Wielopole Skrzyńskie, P. Bernadeta, P. Łukasz, P. Jacek. Starostami byli: Pani Honorata i Pan Radosław - terapeuci Wtz Wielopole Skrzyńskie

Czwartek 31 sierpnia 2017
 

Wielopolandia 2017

 

30 lipca już po raz XVIII odbył się festyn integracyjny "Wielopolandia". Warsztaty Terapii Zajęciowej także wzięły udział w tej  imprezie. Jak co roku nasi uczestnicy czynnie brali udział we Mszy Świętej, która odbyła się na stadionie GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim. Naszym uczestnikom także się poszczęściło w loterii fantowej. Wygraliśmy 2 rowery i tableta.

Czwartek 17 sierpnia 2017
 

Nowa witryna internetowa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

W dniu 30 lipca 2017 roku zakończyliśmy podstawowe prace techniczne związane z uruchomieniem nowej witryny internetowej dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Obecnie pracujemy nad aktualizacją treści strony - artykuły, pliki do pobrania, galerie zdjęć i inne niezbędne informacje.

Mamy nadzieję, że będzie się Wam drodzy czytelnicy podobać i będziecie często do nas zaglądać.

Serdecznie pozdrawiamy - pracownicy WTZ.

Niedziela 30 lipca 2017
 

Bobrowa Wola 2017

 

Po raz pierwszy Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział w XIII Regionalnym Spotkaniu Integracyjnym z "Radością" w Bobrowej Woli pt. "Zdrowie przez ruch". Imprezę tą organizowało Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy. W trakcie tej imprezy nasi uczestnicy wzięli udział w dwóch konkurencjach sportowych tj. wspinaczka i pentanque. Był to miło spędzony dzień na świeżym powietrzu.

Czwartek 20 lipca 2017
 

Impreza Sportowo-Integracyjna "Jesteśmy Razem" Ropczyce 2017

 

31 maja Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięły udział, jak co roku w Imprezie Sportowo-Integracyjnej „Jesteśmy Razem” w Sali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Uczestnicy WTZ czynnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. W tym roku impreza była przeprowadzona w atmosferze cyrkowej. Jak zwykle można było skorzystać z kącików: plastycznego i kącika mody.

Środa 31 maja 2017
 

Wyjazd do kina "Sokół" w Strzyżowie

 

W dniu 18.05.2017r. uczestnicy wraz z terapeutami obejrzeli film pt. „Był sobie pies” w kinie „Sokół” w Strzyżowie. Uczestnikom WTZ bardzo się film podobał. Był to miło spędzony czas.

Czwartek 18 maja 2017
 

Dzień godności Osób Niepełnosprawnych Ropczyce 2017

 

W dniu 10.05.2017r., jak co roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wielopola Skrzyńskiego wzięli udział w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas imprezy przedstawili krótki program artystyczny pt." Miłość, szacunek, zaufanie".

Środa 10 maja 2017
 

Uroczyste przekazanie autobusu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim

 

30 grudnia 2016 r. nastąpiło uroczyste przekazanie zakupionego nowego autobusu marki Mercedes Sprinter, który będzie służył do przewozu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim.

Autobus przeszedł wszelkie odbiory techniczne, został zarejestrowany i ubezpieczony. Przekazany pojazd posiada odpowiednie wyposażenie i jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będą korzystać z nowego autobusu już od 2 stycznia 2017 r.

Pragnę Państwa poinformować, że na zakup pojazdu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 200 000,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, natomiast pozostałą kwotę 69 000,00 zł sfinansowano z budżetu gminy Wielopole Skrzyńskie.

Zakup autobusu uważam za potrzebną i udaną inwestycję wspierającą funkcjonowanie WTZ w Wielopolu Skrzyńskim – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Piątek 30 grudnia 2016